Online

Mes turime 2 svečius online

Apklausa

Kurį mėnesį apsirūpinate kuro atsargom?
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

Apie medžio pjuvenų briketus. Kuro degimo privalumai.

Svetainėje surinkta pjuvenų briketų tiekėjų ir gamintojų duomenų bazė. Medžio pjuvenų briketai 100 % ekologiškai švarus kietas kuras, dažniausiai gaminamas iš lapuočių ir spygliuočių medžių pjuvenų mišinio, puikiai tinkantis visiems kieto kuro katilams ir židiniams. Pelenų likutis sudaro ne daugiau kaip 0,5 proc. Dūmina mažai, nes mediena yra sausa. Degant briketams, neišsiskiria jokios kitos kenksmingos medžiagos, dėl to nepajusite jokio nemalonaus kvapo. Minimali išskiriama šiluma yra 4500 kcal/kg, minimaliai tai daugiau nei 2 kartus didesne šiluma, nei išskiriama degant malkoms. Medžio pjuvenos yra džiovinamos ir tik tada suspaudžiamos dideliu slėgiu, taip suformuojant briketus. Produktas pagamintas iš ekologiškai švarių, jokiais cheminiais preparatais neapdorotų pjuvenų. Degant briketai nežiežirbuoja kaip malkos, žiežirbos gali sukelti pavojų Jūsų būstui. Briketai naudojami židiniuose, šašlykinėse, o taip pat kaip kietas kuras gyvenamųjų namų šildymo katiluose, bei industriniam naudojimui. Lyginant su neapdirbtu medienos kuru briketų privalumai yra:

  • mažiau vidinės drėgmės
  • iki penkių kartų didesnė energetinė vertė
  • paprastesnė priežiūra
  • patogesnis sandėliavimas užima 3 kartus mažiau vietos, nei užimtų malkos
  • galima ilgesnį laiką saugoti kurą be supuvimo grėsmės
  • mažiau teršiama aplinka.

Dar galima pasiskaityti didžiausioje pasaulyje enciklopedijoje Wikipedia (spausti čia)

 

 

Žemiau atsiliepimai apie pjuvenų briketus.  Informacijos šaltinis www.supermama.lt

Pasiskaityti visus atsiliepimus apie briketus galite forume supermama.lt (spausti čia)

 

Apie granulinį kurą. 

Medienos granulės - švarus, ekologiškas ir tausojantis aplinką, biokuro šaltinis. Gaunamas iš biomasės ir atliekų. Tai vienas iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Biokuras yra pigesnis už skystąjį kurą, todėl namus  šildyti šiuo kuru yra efektyviau.

Granulės gaminamos iš medienos čipsų, pjuvenų ar drožlių, kitos granulės gaminamos iš šiaudų, grūdų ar saulėgrąžų lukštų ir kitos „žaliosios masės“.  Jos taip pat kaip ir briketai, gaminami specialios įrangos pagalba, aukštu slėgiu suspaudžiant masę. Gamybos procese nenaudojami jokie papildomi chemikalai. Kūrenant granules į aplinką neišskiriamos gamtai kenksmingos medžiagos. Šiluminė vertė 4100 - 4300   KKal/kg. Visi granulių degimo produktai  įsisavinami augalų, tokiu būdu sukuriamas uždaras biologinis ratas.

Medienos granulės turi būti sausos, be priemaišų, kietos, netrupančios, be svetimkūnių ir drožlių nuobirų. Jas reikia laikyti sausoje patalpoje, kad negautų tiesioginės drėgmės. Granulės sugeria menkiausią drėgmę, išbrinksta ir vėl virsta drožlėmis. Per granuliavimo procesą dėl didelio slėgio ir aukštos temperatūros drėgmė išgaruoja, dėl to pagamintos medžio granulės drėgmė yra vidutiniškai tarp 8 ir 10 %. Atvirai granules galima laikyti kelis mėnesius, oro drėgmė jas veikia lėtai. Į polietilenines pakuotes sufasuotų granulių laikymo laikas neribotas.

Geriausios yra šviesiosios, medienos spalvos granulės. Po jų sudeginimo lieka mažiausiai pelenų, nes jos pagamintos iš švarios bežievės išdžiovintos medienos obliuotų skiedrų arba susmulkintų jų atraižų. Smėlio spalvos ir rudo atspalvio granulės gali būti tokios pat geros kaip šviesiosios, tačiau  jos pagamintos iš drėgnų pjuvenų, kurios prieš granuliavimo procesą džiovinamos, dėl to mediena truputį oksiduojasi ir įgauna tamsesnį atspalvį. Kuo granulės tamsesnės ir pilkesnės, tuo didesnė rizika, kad jos turi didesnį nedegančių  pelenų kiekį, kuris po medienos masės sudegimo lieka degiklyje, taigi šį teks dažniau valyti.  Pelenų ir smėlio kiekis 0,5% - 1,5% iš sudegintos talpyklos.

 

Lyginant su neapdirbtu medienos kuru granulės geriau, nes: 
• mažiau drėgmės, 
• iki penkių kartų didesnė energetinė vertė, 
• deginimui reikalingi paprastesni įrenginiai, 
• paprastesnė priežiūra, 
• galima ilgesnį laiką saugoti kurą be supuvimo grėsmės. 
• užima mažai vietos
• tinka naudoti katilinėse ir privačiuose namuose.
• ilgas degimo laikas.
didelė energetinė vertė.
• mažas peleningumas.
• patogu naudoti.
• patogu transportuoti.