Online

Mes turime 3 svečius online
Registracijos forma

 

Apklausa

Kurį mėnesį apsirūpinate kuro atsargom?
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
 

Apie medžio pjuvenų briketus. Kuro degimo privalumai.

Svetainėje surinkta pjuvenų briketų tiekėjų ir gamintojų duomenų bazė. Medžio pjuvenų briketai 100 % ekologiškai švarus kietas kuras, dažniausiai gaminamas iš lapuočių ir spygliuočių medžių pjuvenų mišinio, puikiai tinkantis visiems kieto kuro katilams ir židiniams. Pelenų likutis sudaro ne daugiau kaip 0,5 proc. Dūmina mažai, nes mediena yra sausa. Degant briketams, neišsiskiria jokios kitos kenksmingos medžiagos, dėl to nepajusite jokio nemalonaus kvapo. Minimali išskiriama šiluma yra 4500 kcal/kg, minimaliai tai daugiau nei 2 kartus didesne šiluma, nei išskiriama degant malkoms. Medžio pjuvenos yra džiovinamos ir tik tada suspaudžiamos dideliu slėgiu, taip suformuojant briketus. Produktas pagamintas iš ekologiškai švarių, jokiais cheminiais preparatais neapdorotų pjuvenų. Degant briketai nežiežirbuoja kaip malkos, žiežirbos gali sukelti pavojų Jūsų būstui. Briketai naudojami židiniuose, šašlykinėse, o taip pat kaip kietas kuras gyvenamųjų namų šildymo katiluose, bei industriniam naudojimui. Lyginant su neapdirbtu medienos kuru briketų privalumai yra:

  • mažiau vidinės drėgmės
  • iki penkių kartų didesnė energetinė vertė
  • paprastesnė priežiūra
  • patogesnis sandėliavimas užima 3 kartus mažiau vietos, nei užimtų malkos
  • galima ilgesnį laiką saugoti kurą be supuvimo grėsmės
  • mažiau teršiama aplinka.

Dar galima pasiskaityti didžiausioje pasaulyje enciklopedijoje Wikipedia (spausti čia)

 

 

Žemiau atsiliepimai apie pjuvenų briketus.  Informacijos šaltinis www.supermama.lt

Šildėmės malkomis ,bet labai greitai atšaldavo,tekdavo ir nakti keltis, kad įdėtume malkų. Pas mus bėda ir su malkų sandeliavimu ,nesinori visą garažą užgrūsti malkomis ,o briketai man atrodo žymiai mažiau vietos užima.

 

Mes turim 4 metų patirtį kūrenimo tiek su briketais, tiek su malkomis. briketų privalumai: švariau, sausiau, mažiau prisišiūkšlina, patogesnis saugojimas (mažiau vietos užima), ilgiau dega. Minusas: truputi brangiau. Malkoms pliusus sukeiskit su minusais. Nors brangumas - tai kaip čia pažiūrėsi. Jei malkas perki 'rinkos' kaina, supjautas ir sukapotas, tai irgi nėra labai pigu. Jei neskaldytas - tada pigiau, jei savo darbo neskaičiuoji. Kas labai svarbu - briketai briketams nelygūs! Išbandėme bent 4 rūšis, kol galų gale suradome optimalų kainos ir kokybės santykį. Nes pvz vieni buvo labai geri, labai kaitrūs - tačiau jų sukūrendavome daugiau. Kiti pigesni, prastai supresuoti, ir nelabai sausi. Na ir t.t. Taip, kad siūlau pabandyti tuos briketus - tada patys nuspręsite, ar tinka jie jums, ar ne.

 

Pernai bandėm durpių briketais kūrenti tai prasikeikiau,vos nenusinuodijau.

 

Kiek atsimenu, mes iš pradžių sumesdavome maždaug pusę pako, o po to vis damesdavome. Kažkokių stebėjimų nedarėm, kaip labiau apsimoka - viskas intuityviai ir pagal situaciją Šiltu metu užtekdavo 1 paketo per parą, kurdavome tik vakare sugrįžę iš darbo, žiemą iki 3 sukūrendavome. Bet temperatūra retai pasiekdavo +20 - gyvenom vėsiai. Labai smarkiai kūrenti nebuvo prasmės, nes namas nepalaikydavo šilumos, vos nustodavome kūrenti, ir iškartat šaldavo. Taip ir vargom Bet su malkom būdavo visai liūdna, briketai žymiai geriau.

 

Aš tai visus 100 procentų už briketus  kadangi švariau, jie ilgiau dega ir finansiniu atžvilgiu pigiau, nes kiek teko pirkti malkas tai už fiskarą reikia mokėti 1000 lt. jei ne daugiau  ir vietos daug neužima , o kad ilgiau dega tai faktas, nes juk suspaustos pjuvenos

 

Didžiausias briketų pliusas tai, kad jie sausi ! o sausų malkų praktiškai gauti neįmanoma ,o tai reiškia kiek iš savęs turi malka sunaudoti energijos kol save išsidžiovina.

 

Kurenant durpių briketais būna daug pelenų ... O jei medžio pjuvenų, tada tikrai, kad mažai. Ir dar mažas patarimas: kurenimui ieškokit lapuočių briketų mažiau bus smalų, o ir židiniams tokie tinka. Beje, briketai butinai turi būti sausi !!!

 

Mes pabandėm anglis (gal pigiausias variantas ), malkas ir briketus. Tiek anglys, tiek malkos kainuoja panašiai, bet dega skirtingai. Žiemai pasirinkom briketus. Briketus dedam max du kartus per parą, tai ypač patogu naktį, nes ryte pabudus dar šilta. Tuo tarpu šildant malkomis ar anglimis, paryčiais pabusdavom, nes jau šalta darydavos.

 

Pasiskaityti visus atsiliepimus apie briketus galite forume supermama.lt (spausti čia)

P.S. pataisyta komentarų gramatika.

 

Apie granulinį kurą. 

Medienos granulės - švarus, ekologiškas ir tausojantis aplinką, biokuro šaltinis. Gaunamas iš biomasės ir atliekų. Tai vienas iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Biokuras yra pigesnis už skystąjį kurą, todėl namus  šildyti šiuo kuru yra efektyviau.

Granulės gaminamos iš medienos čipsų, pjuvenų ar drožlių, kitos granulės gaminamos iš šiaudų, grūdų ar saulėgrąžų lukštų ir kitos „žaliosios masės“.  Jos taip pat kaip ir briketai, gaminami specialios įrangos pagalba, aukštu slėgiu suspaudžiant masę. Gamybos procese nenaudojami jokie papildomi chemikalai. Kūrenant granules į aplinką neišskiriamos gamtai kenksmingos medžiagos. Šiluminė vertė 4100 - 4300   KKal/kg. Visi granulių degimo produktai  įsisavinami augalų, tokiu būdu sukuriamas uždaras biologinis ratas.

Medienos granulės turi būti sausos, be priemaišų, kietos, netrupančios, be svetimkūnių ir drožlių nuobirų. Jas reikia laikyti sausoje patalpoje, kad negautų tiesioginės drėgmės. Granulės sugeria menkiausią drėgmę, išbrinksta ir vėl virsta drožlėmis. Per granuliavimo procesą dėl didelio slėgio ir aukštos temperatūros drėgmė išgaruoja, dėl to pagamintos medžio granulės drėgmė yra vidutiniškai tarp 8 ir 10 %. Atvirai granules galima laikyti kelis mėnesius, oro drėgmė jas veikia lėtai. Į polietilenines pakuotes sufasuotų granulių laikymo laikas neribotas.

Geriausios yra šviesiosios, medienos spalvos granulės. Po jų sudeginimo lieka mažiausiai pelenų, nes jos pagamintos iš švarios bežievės išdžiovintos medienos obliuotų skiedrų arba susmulkintų jų atraižų. Smėlio spalvos ir rudo atspalvio granulės gali būti tokios pat geros kaip šviesiosios, tačiau  jos pagamintos iš drėgnų pjuvenų, kurios prieš granuliavimo procesą džiovinamos, dėl to mediena truputį oksiduojasi ir įgauna tamsesnį atspalvį. Kuo granulės tamsesnės ir pilkesnės, tuo didesnė rizika, kad jos turi didesnį nedegančių  pelenų kiekį, kuris po medienos masės sudegimo lieka degiklyje, taigi šį teks dažniau valyti.  Pelenų ir smėlio kiekis 0,5% - 1,5% iš sudegintos talpyklos.

 

Lyginant su neapdirbtu medienos kuru granulės geriau, nes: 
• mažiau drėgmės, 
• iki penkių kartų didesnė energetinė vertė, 
• deginimui reikalingi paprastesni įrenginiai, 
• paprastesnė priežiūra, 
• galima ilgesnį laiką saugoti kurą be supuvimo grėsmės. 
• užima mažai vietos
• tinka naudoti katilinėse ir privačiuose namuose.
• ilgas degimo laikas.
didelė energetinė vertė.
• mažas peleningumas.
• patogu naudoti.
• patogu transportuoti.